
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 14 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.5 mm |
Stock: 463
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36509
Ext.Price$0.36509
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36509 | $0.36509 |
| 10 | $0.28896 | $2.88960 |
| 50 | $0.24520 | $12.26000 |
| 100 | $0.20807 | $20.80700 |
| 500 | $0.18954 | $94.77000 |
